Yemekhane

KALEM’in diğer bütün eğitim-öğretimle ilgili birimleri ve mekânları gibi, yemek hizmeti veren yemekhanesi ve mutfağı da, her türlü ihtiyaca cevap verecek kapasiteye sahip. Yemek Salonu’nda aynı anda 250 kişiye kadar “kaliteli” hizmet verebilmeltedir. Bütün faaliyetlerini mevcuda göre değil, olması gerekene göre, ideale uygun olarak yürütmeye özen gösteren KALEM’in “kalite” anlayışı yemekhanesinde de görülmektedir.

Yemekhane, daha ilk baştan, geniş, ferah ve rahat mekânıyla ve insanın gönlünü okşayan ortamı, Bu hüviyeti ve nitelikleriyle, orda yemek yiyenlerin sadece midelerini değil, gözlerini ve gönüllerini de doyuruyor.

Mutfağında ise, “ödüllü ve madalya sahibi” baş aşçısı ve tecrübeli yardımcıları eliyle, her gün, son derece leziz, damak zevkine hitap eden, besin değeri ve doyuruculuğuna azami ölçüde riayet edilen nefis yemeklerin üretiliyor ve dünyaca ünlü Türk Mutfağı’nın zengin çeşitleri çocuklarımıza tattırılıyor.

Hijyen şartlarının titizlikle uygulandığı, bütün personelinin her aşamada “bone, maske, eldiven” gibi koruyucu malzeme kullanmayı asla ihmal etmediği mutfağımız okul yönetimi ve sorumlular tarafından, temizlik ve malzeme kalitesi yönünden sürekli denetim altında tutulmaktadır.

Yemek malzemesi olarak daima en sağlıklı ve en kaliteli olan malzemenin kullanıldığı, en iyi hizmeti verebilmek için her türlü maddi fedakârlığın göze alındığı yemek salonumuzda, okul saatleri veya günleri dışında, Okul-Aile Birliği, veliler veya yemek vermek düzenlemek isteyen gruplar için yemekli toplantı hizmeti de sunulmaktadır. 

Yemek listesi ise, beslenme uzmanları, velilerimiz ve öğretmenlerimizin müşterek görüşü ile aylık olarak tespit ediliyor ve o ay içinde sunulacak yemekler liste halinde evlere de gönderiliyor.

 

-MG_9483.jpg

-MG_9508.jpg

-MG_9517.jpg