Anasayfa
Bilgilendirme
Mavi Gök Yeşil Yaprak

Mavİ Gök Yeşİl Yaprak

"Mavi Gök, Yeşil Yaprak" projesi, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İlköğretim Genel Müdürlüğü, ilköğretim okullarındaki öğrencilerde çevre bilincinin geliştirilmesi, çevre kirliliğinin önlenmesi ve okul çevrelerinin güzelleştirilmesi amacıyla uygulandığı bir programdır.

Okullarda çevre bilincinin kazandırılması, çevreyi güzelleştirme ve ağaçlandırma çalışmalarının yapılması, doğal çevrenin korunması, öğrencilerde problem çözme, karar verme ve işbirliği becerilerinin geliştirilmesi, okullarda rekabet ortamının oluşturulmasını sağlamak amacıyla "Mavi Gök, Yeşil Yaprak" projesini hazırlanmıştır.

Proje kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından, "Mavi Gök, Yeşil Yaprak Projesi Değerlendirme Komisyonu tarafından okullar incelenerek, çevre bilincinin geliştirilmesi konusunda duyarlılık gösteren okullar belli ölçütler esas alınarak değerlendirilmesi sonucu “Mavi Gök, Yeşil Yaprak" bayrağı ve sertifika ile ödüllendirildi.

Kalem Vakfı Okulları çevreci çalışmaları sonucu yapılan değerlendirmede “Mavi Gök, Yeşil Yaprak" bayrağı ve sertifikası almaya hak kazanmıştır.