Konferans Salonumuz 2015 Ağustos ayında restore edilerek şimdiki hâlini almış, tiyatro, sinema, konser gibi etkinliklere de cevap verebilecek ses ve ışık düzenleriyle donatılmış, 222 kişi oturma kapasiteli bir konferans salonudur.

 
SehitOmerHalisdemirKonferansSalonu2.jpg


Ayrıca internet bağlantısı, programlı dokunmatik ekranlar ve dijital projeksiyon imkânları salon içerisinde yer almaktadır. Konferans Salonumuz birçok meşhur isme ev sahipliği yapmış, çeşitli ilmî sohbetleri hoş kubbesinde sedalandırmış bir salondur.
 
SehitOmerHalisdemirKonferansSalonu1.jpg

Ses düzeni, teknik donanımı, akustiği itibariyle her çeşit toplantı, panel, konferans ve programlar düzenlenebilecek kapasitededir. Salonumuzda kutlanan bayramlar, yapılan konserler tiyatro gösterileri görülmeye değerdir. Renk psikolojisinde “canlılığın, ataklığın, adrenalin rengi” olan kırmızı koltuklar, seyircilerin ve konukların programları daha dikkatli şekilde takip etmesini sağlamak için özel dizayn edilmiştir. Öğrencilerimiz de icra ettikleri tiyatro gösterilerinde geniş sahnemizin, sahne mikrofonlarının nimetlerinden yararlanarak gösterilerini icra etmektedirler.


SehitOmerHalisdemirKonferansSalonu3.jpg
ŞEHİT ÖMER HALİSDEMİR;
15 Temmuz 2016 gecesi yaşanan darbe girişiminde, darbe ve darbecilerin karşısında kahramanca durarak, bu kalkışmanın seyrini değiştiren en önemli isimlerden biri olmuştu.


2016-2017 eğitim-öğretim dönemi ile birlikte, Kahraman Şehidimize bir vefa borcu olarak, Çamlıca Yerleşkemizin konferans salonunun isminin, "Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonu" olarak değişmesine karar vermiş bulunmaktayız.


Bu vesileyle, Necip Türk Milleti'nin kahramanı ŞEHİT ÖMER HALİSDEMİR'i ve bütün şehitlerimizi, minnet ve şükranla yâd edecek, onları her fırsatta anarak, şehitlerimizin emanetine sahip çıkmaya, onlara yakışır bir üslûpta, kararlılıkla anlatmaya devam edeceğiz. Kıymetli velilerimize ve bütün gönül dostlarımıza duyurulur.


2016_OmerHalisdemirKonferanasSalonu.jpg